Linkler

v.beta.01.01./017

#acil_pic

"İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız."

English

#Duyurular

Duyurular

Acımız sonsuz

Devamı…

e-Yayınlarımız…

Vakif Tanitim Katologu 2016.pdf
Duyurular / Haberler

Duyurular

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan ve vakfımızın ilk Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Prof. Dr. Ayan Gülgönen’i kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Sayın Gülgönen’e vakfımıza ve tıp dünyasına kattığı değerlerden, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın 1990-1993 yılları arasında Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen, MESS Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ve MESS Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlarından değerli iş adamı Sayın Bahri Ersöz’ü kaybetmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz. Sayın Ersöz’e, vakfımıza ve iş dünyasına kattığı değerlerden, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, merhuma Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Vakfımızın sabık Mütevelli Heyet Başkanlarından değerli iş adamı, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Onursal Başkanı, TİSK Üyesi Türkiye Kimya, Petrol, Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası’nın (KİPLAS) Yönetim Kurulu Başkanı, işçi ve işveren sorunlarının çözümüne büyük katkılar sunan ve her zaman işçi sağlığını ön planda tutan Sayın Refik Baydur’u kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz.

Vakfımıza yapmış olduğu değerli hizmetler için şükranlarımızı sunuyor ve merhuma Allah’tan gani gani rahmet dileklerimizle, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyoruz.


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Haberler

TiSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın 09 Aralık 2014 Salı günü sat 11.00 de Martı Otel Abdulhakhamit Cad.No:25/B Talimhane/Taksim/İstanbul adresinde yapılan Olağan Mütevelli Heyet Toplantısında,


Vakfın 2018 yılı Şubat ayında yapılacak Olağan Genel Kuruluna kadar, Sn. Necmettin Öztemir, Sn. Rıza Kutlu Işık (Kasisen temsilcisi), Sn. M. Sinan Abeş (Tisk temsilcisi), Sn. Dr. Mücahit Atmanoğlu, Sn. Prof. Dr.Türker Özkan, Sn. Hakan Yıldırımoğlu (Mess temsilcisi), Sn. Av. Başar Ay (Tekstil İşveren sendikası temsilcisi), Sn. M. Feridun Uzunyol (Kiplas temsilcisi), Sn. Serdar Şardan (Çimento işveren sendikası temsilcisi), Sn. Z. Selçuk Maruflu (Gıda İşveren Sendikası temsilcisi) ve Sn. Barış Haşemoğlu (İntes temsilcisi) Yönetim Kurulu üyeliklerine; Sn. Nadir Yürüktümen ve Sn. Mustafa Cantürk 2016 yılı Şubat ayında yapılacak Olağan Genel Kuruluna kadar Denetim kurulu üyeliklerine oybirliği ile seçildiler.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Öztemir, Başkan Yardımcısı Rıza Kutlu Işık ve Vakıf Müdürü Sema Uslu’dan oluşan bir heyet, 04 Mart 2015 Çarşamba günü Vakfımız Kurucu Üyesi Emekli Orgeneral Sayın Necdet Üruğ’u Fenerbahçe Orduevinde ziyaret ederek kendilerine Yönetim Kurulu adına bir teşekkür plaketi sunmuştur.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Öztemir, Başkan Yardımcıları Rıza Kutlu Işık ve Sinan Abeş, Yönetim Kurulu Üyelerinden Başar Ay, Serdar Şardan ve Türker Özkan’dan oluşan bir heyet, 19 Mart 2015 Perşembe günü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirilen 24. Temel Mikrocerrahi Kursu’nu ziyaret etmiştir.

Vakfımız Kurucu Üyesi Emekli Orgeneral Sayın Necdet Üruğ, 27 Mart 2015 Perşembe günü, Vakfımızın Maslak “Park Plaza” da yeni açılan Merkezini ziyaret etmişlerdir.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı arasında 06 Kasım 2015 tarihinde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokolü TİSK adına Yönetim Kurulu Başkanı Yağız EYÜBOĞLU, Vakıf adına Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin ÖZTEMİR imzaladılar.”

Vakfımız Yönetim Kurulu Üyeleri, 21-24 Nisan 2016 tarihinde, Antalya Royal Holiday Palace’de gerçekleştirilen ve Ana Sponsorluğunu Vakfımızın üstlenmiş olduğu “13th Congress of the European Federation Societies for Microsurgery”nin Acılış Programına katılmışlardır.


Soldan sağa: Türker Özkan, H. Serdar Şardan, Başar Ay, Z. Selçuk Maruflu, Rıza Kutlu Işık, Vakıf Md. Sema Uslu, Hakan Yıldırımoğlu, M. Sinan Abeş.

Rıza Kutlu Işık Konuşması. VIDEO

TISKMCV_Euromicro2016 Basin Bulteni

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yenilenen “Mikrocerrahi Laboratuvarı”

için, TİSK Mikrocerrahi ve  Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından bağışlanan Tam donanımlı

“Carl Zeiss Öğretmen ve Öğrenci Eğitim  Mikroskopları”13.07.2016 tarihinde Vakıf  Yönetim

Kurulu Üyeleri Prof.Dr. Türker Özkan, Sn. Av. Başar Ay ve Sn. Av. Hakan Yıldırımoğlu’nun

katılımıyla, Hastane yönetimine teslim edilmiştir.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin 25. Kuruluş yıldönümü kutlandı.  Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği  Kurucu Başkanı Türker Özkan tarafından hazırlanan: Mikrocerrahi Derneği’nin Tarihçesi: Kuruluştan-Günümüze Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği”  Devamı için: http://www.acelemder.org/Tarihce-2014%20T.Ozkan.pdf

Ülkemizde, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu Temel Mikrocerrahi Kurs’ları (http://www.turkrmcd.org/kurslar.php) başarılı olarak devam etmektedir:

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin düzenlemiş olduğu XVI. Temel Mikrocerrahi Kursu

07Mayıs 2013 tarihinde, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Umuttepe Kampüsünde, gerçekleştirildi.

XVII. Temel Mikrocerrahi Kursu 21Eylül 2013 tarihinde, Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi, Manisa’da gerçekleştirildi.

XVIII. Temel Mikrocerrahi Kursu 19 Kasım 2013 tarihinde, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Haydarpaşa Kampüsü, İstanbul’da  gerçekleştirildi.

XIX. Temel Mikrocerrahi Kursu 07.02.2014 tarihinde, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul’da gerçekleştirildi.

XX. Temel Mikrocerrahi Kursu 13.05.2014 tarihinde, GATA Ankara’da  gerçekleştirildi.

XXI. Temel Mikrocerrahi Kursu 16.09.2014 tarihinde, Hacettepe-Ankara’da gerçekleştirildi.

XXII. Temel Mikrocerrahi Kursu 18.11.2014 tarihinde, Düzce Üniversitesi-Bolu’da gerçekleştirildi.

XXIII. Temel Mikrocerrahi Kursu 20.01.2015 tarihinde, AÇÜTF Adana’da gerçekleştirildi…

XXIV. Temel Mikrocerrahi Kursu 17.03.2015 tarihinde, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul’da gerçekleştirildi.

XXV. Temel Mikrocerrahi Kursu 24.11.2015 tarihinde GATA-Ankara’da gerçekleştirildi.

XXVI. Temel Mikrocerrahi Kursu 23.02.2016  tarihinde Gaziosmanpaşa Hastanesi-İstanbul’da gerçekleştirildi.

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneğinin düzenlemiş olduğu XXVII. Temel Mikrocerrahi Kursu 04.10.2016 tarihinde İstanbul Üniversitesi DETAM, İstanbul’da gerçekleştirildi. Vakfımız, Temel Mikrocerrahi Kursu’nun ana sponsorluğunu üstlenmiş olup, 20 Kursiyer’in tamamının kurs kayıt ücretleri Vakfımız tarafından karşılanmıştır.

XXVIII. Temel Mikrocerrahi Kursu 09.01.2017 tarihinde Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul’da gerçekleştirildi; 10 Kursiyer’in kurs kayıt ücretleri Vakfımız tarafından karşılanmıştır

XXVIX. Temel Mikrocerrahi Kursu 04.04.2017 tarihinde Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Konya’da gerçekleştirildi. Daha önce müracaat etmiş  ve ACELEMDER tarafından değerlendirilerek seçilen 10 adayın Kurs Kayıt Ücreti Vakfımız tarafından karşılandı.

XXX. Temel Mikrocerrahi Kursu 03.10.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığı Gühane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara’da  gerçekleştirilecektir. Müracaatlar arasından seçilecek 10 adayın Kurs Kayıt Ücreti Vakfımız tarafından karşılanacaktır.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’ne ve Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne birer adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 29.09.2016

SPY Kızılötesi Fluoresan Anjiyografi ve Perfüzyon Değerlendirme Sistemi

Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği ve İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi’nin müşterek olarak düzenlemiş olduğu; ana sponsorluğunu TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın yapmış olduğu 27. Temel Mikrocerrahi Kursu, 4-8 Ekim 2016 tarihinde, İstanbul Lepra Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 03.11.2016

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof.Dr. Türker Özkan ve Dr. Serdar Şardan 03 Kasım 2016 tarihinde, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof.Dr. Eyüp Gümüş’ü ziyaret etmiş, kendilerine Vakfımızın kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgi aktarılmış; yürürlüğe koymaya gayret gösterdiğimiz projeler hakkında bilgilendirmede bulunulmuştur. 03.11.2016

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, İstanbul Sağlık Bilimleri üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi

Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 10.11.2016

MUCİT LİSELİLER:


Tunceli’de okuyan iki öğrenci, omurilik felçli arkadaşlarının eline egzersiz yaptırabilmesi için “Robotik Eldiven” projesi geliştirdi.


> Haberin davamı...


Soldan sağa: Vakıf Y. K. Üyesi Dr.Türker Özkan, Vakıf Md. Sema Uslu,

Öğrenciler: Hasret Özcan, Emircan Ataş ve Öğretmen Yunus Özen. 25.11.2016

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 31.01.2017 tarihinde Sağlık Bakanlığını ziyaret etmiş, Sağlık Bakanımız Sayın Prof.Dr. Recep Akdağ’a yapılan hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi vermiştir.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası(MESS)’na üye işyerlerinin iş güvenliği temsilcileriyle bir araya geldik. MESS Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte, Op. Dr. H. Utkan Aydın, "Mikrocerrahi & Acil El Cerrahisi ve İlk Yardım" konularında bilgilendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. 10.03.2017

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


Vakfımız, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 16.03.2017

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


Vakfımız, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 16.03.2017

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


Vakfımız, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 16.03.2017

TIBBİ CİHAZ BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, İstanbul,Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstürktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 17.03.2017

SPY Kızılötesi Fluoresan Anjiyografi ve

Perfüzyon Değerlendirme Sistemi

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı olarak, GEBKİM OSB yönetimi ile birlikte "Uzuv kopmalı iş kazalarında müdahale ve bilinçlendirme semineri" düzenledik.


GEBKİM OSB'de yer alan sanayi tesislerinin temsilcileriyle bir araya geldiğimiz etkinlikte Op. Dr. H. Utkan Aydın, "Mikrocerrahi & Acil El Cerrahisi ve İlk Yardım" konularında bilgilendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı. 30.03.2017

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Reşitpaşa Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi

Park Plaza. Kat. 7 No. 14 Sarıyer/İstanbul - Tel: 0212 345 05 43/44 - Faks: 0212 345 05 45

Vakfımız, devam etmekte olan  Yurtiçi/Yurtdışı Temel/İleri Mikrocerrahi Eğitim  Kursları için, genç cerrahlara gerekli maddi desteği sağlamaya devam etmektedir.

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:


Vakfımız, Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiogragi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlamıştır. 14.04.2017


Vakıfımız aynı tarihte, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ve Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na birer adet “Mikrocerrahi Alet Seti” bağışlamıştır.

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” bağışlamıştır. 01.06.2017

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Sağlık Bakanlığı Sağlık Bilimleri Üniversitesi İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” bağışlamıştır. 02.05.2017

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı'ndan Cihaz Bağışı - TRT HABER

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na, mikrocerrahi operasyonlarının başarılı olup olmadığının ameliyat esnasında tespit edilmesini sağlayan SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı bağışlandı.13.06.2017


Aynı tarihte, Vakfımız tarafından Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na birer adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edildi.


Detayler için…

http://www.selcuk.edu.tr/duyuru.aspx?h=43162

http://m.iha.com.tr/konya-haberleri/selcuk-tipta-doku-kanlanmasini-gosteren-cihaz-bagisi-konya-1731032/

UZUV KAYBI MEVSİMİ:


Yönetim Kurulu Üyemiz Prof. Dr. Türker Özkan'ın röportajını 13.06.2017 tarihli Cumhuriyet Gazetesi'nde okuyabilirsiniz.

TIBBİ CİHAZ ve MİKROCERRAHİ ALET BAĞIŞI:


TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na , bir adet SPY Kızılötesi Fluoresan Angiografi Perfüzyon Değerlendirme Cihazı ve bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti bağışlamıştır. 29.06.2017


Aynı tarihte, Vakıf  tarafından Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’na da bir adet “Mikrocerrahi Alet Seti” hediye edilmiştir.

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’ndan Ege’ye anlamlı bağış…

21-24 Haziran 2017 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen EuroHand2017 Kongresi'nde, TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı'nın kurucularından ve ilk Yönetim Kurulu Başkanı olan merhum Prof. Dr. Ayan Gülgönen için özel anma toplantısı düzenlendi.


Anma Toplantısına TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Haberin detayı…


http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ saglik/759645/Uzuv_kaybi_mevsimi.ht ml#
Twitter: TİSKMCV...

https://twitter.com/tiskmcv