Linkler

v.beta.01.01./017

#acil_pic

"İşçilerimizi kaderleriyle baş başa bırakmayacağız."

English

#Duyurular

Duyurular

Acımız sonsuz

Devamı…

e-Yayınlarımız…

Vakif Tanitim Katologu 2016.pdf

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı genç cerrahların Temel ve İleri Mikrocerrahi Eğitimlerine destek oluyor.

Ülkemizde, Rekonstrüktif  Mikrocerrahi Derneği’nin düzenlemekte olduğu Temel Mikrocerrahi Kurslarına destek vermek amacı ile, Derneğin ihtiyacı olan dört adet (Zeiss marka) Laboratuvar Eğitim Mikroskopu (80.000 Euro + KDV) ve Mikrocerrahi Aletleri (10.00 Euro + KDV) Vakıf adına satın alınarak 15 Ocak 2013 tarihinde TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlu Işık, tarafından Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği yetkililerine teslim edildi.

Mikrocerrahi eğitimine artan talebin yurtiçi imkanlar ile karşılanamaması nedeni ile, yurt dışında temel mikrocerrahi eğitim kursu olanakları araştırıldı: Zürih Mikrocerrahi Kursu’na 2013 yılı için, ACELEMDER (www.acelemder.org) tarafından seçilen 22 cerrahın kurs kayıt, yol ve konaklama masrafları Vakfımız tarafından karşılandı.


Vakfımız demirbaşında bulunan OPMI1 ZEISS Ameliyat Mikroskobu, 13.11.2013 tarihinde Mikrocerrahi uygulamalarında kullanılmak üzere İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’ne teslim edildi.


Rekonstrüktif  mikrocerrahi ve acil el cerahisi ile uğraşan hekimlerimizin Microsurgery ve Journal of Hand Surgery Dergilerinden ücretsiz yararlanabilmeleri için, her iki Derginin 2014 yılı “Online Aboneliği” vakfımız tarafından karşılandı.


2014 yılında, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği tarafından düzenlenecek Temel Mikrocerrahi Kurslarına katılmak isteyen adaylar içerisinden, Acil El Cerrahisi ve Mikrocerrahi Derneği’nin Değerlendirme Kurulu tarafından seçilecek 25 adayın Kurs kayıt ücretinin (Her bir aday için 3000.00 TL olmak üzere) Vakfımız tarafından karşılanmasına karar verildi.


2014 yılında, İsviçre’de düzenlenen Zürih Mikrocerrahi Kursu’na katılacak 25 adayın her birisi için 4000.00 TL olan (Kurs katılım ücreti, ulaşım ve konaklama) masrafının Vakfımız tarafından karşılanmasına, Vakıf Yönetim Kurulumuz  tarafından karar verildi.    


Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği’nin 24-27 Nisan 2014 tarihlerinde Antalya’da düzenlediği Uluslararası Katılımlı 25. Ulusal Kongresine katılmak isteyen 20 Uzman Doktor’un “Kongre Kayıt Ücreti”, Mikrocerrahi Eğitimine destek amacı ile Vakfımız tarafından karşılandı.

Eğitime Katkılarımız:

Eğitime Katkılarımız

29 Ekim - 1 Kasım 2014 tarihleri arasında İstanbul Kogre Merkezi’nde  gerçekleştirilen “Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 36. Ulusal Kurultayı”na katılan 18 Asistan Doktorun ve 13 Uzman Doktorun Kurultay Katılım ücreti Vakfımız tarafından karşılandı.


Temel Mikrocerrahi Eğitimini tamamlamış olan toplam 20 cerrah için, 2014 ve 2015’de geçerli olmak üzere, Columbia University Medical Center,  Microsurgery Research & Training Laboratory, New York, Amerika’da (http://microsurg.hs.columbia.edu)  düzenlenecek “İleri Mikrocerrahi Laboratuvar Kursu”nun katılım Ücreti ve kursiyerin New York’ta bir haftalık konaklama ücretinin TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı tarafından karşılanmasına Vakıf Yönetim Kurulu tarafından karar verildi. Konu ile ilgili detaylı bilgi için:  www.acelemder.org

TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı

Reşitpaşa Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi

Park Plaza. Kat. 7 No. 14 Sarıyer/İstanbul - Tel: 0212 345 05 43/44 - Faks: 0212 345 05 45