top of page

My Items

I'm a title. ​Click here to edit me.

Asya Pasifik Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi 2018

Asya Pasifik Rekonstrüktif Mikrocerrahi Kongresi 2018

Asya Pasifik Mikrocerrahi Kongresi 10 Mayıs 2018 tarihinde, Antalya’da TİSK (Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı’nın ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Kongreye 45 ülkeden 600’ye yakın mikrocerrah katıldı. Mikrocerrahi alanında Uluslararası platformda alanındaki en büyük ve prestijli organizasyon olarak kabul edilen etkinlikte mikrocerrahi konusunda uluslararası platformda isim yapmış hekimler katılımcıları bilgilendirdi. Her 2 yılda bir düzenlenen kongreye, Türkiye ilk kez ev sahipliği yaptı.

13.Avrupa  Mikrocerrahi Kongresi 2016

13.Avrupa Mikrocerrahi Kongresi 2016

Vakfımızın Ana Sponsorluğunu üstlendiği, 13. Avrupa Mikrocerrahi Kongresi, 21-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya Royal Holiday Palace’de gerçekleştirildi. Vakfın tanıtımı, tanıtım videosu vb. materyaller ile sağlandı. Kongre sosyal ve bilimsel yönden çok ilgi gördü. Ayrıca vakfın organize ettiği özel bilimsel oturum gerçekleştirildi

Uluslararası İş Kazaları ve Uzuv Kopmaları Kongresi

Uluslararası İş Kazaları ve Uzuv Kopmaları Kongresi

Vakfımızın organize ettiği I.Uluslararası iş kazaları, el yaralanmaları ve uzuv kopmaları kongresi 26 -27 Nisan 2019 tarihinde istanbul Swiss Hotel’de gerçekleştirildi. Yurtiçi ve yurt dışından konusunda uzman mikrocerrahların konuşmacı olarak davet edildiği kongreye yüksek seviyede katılım oldu.

İş Kazalarında Acil Müdahale ve Bilinçlendirme Eğitimi

İş Kazalarında Acil Müdahale ve Bilinçlendirme Eğitimi

Vakfımız tarafından, Türkiye Kimya Petrol Lastik ve Plastik Sanayii İşverenleri Sendikası (KİPLAS)’da “İş Kazalarında Acil Müdahale ve Bilinçlendirme” Etkinliği 19 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirildi. KİPLAS’a üye işletmelerin ilgili birimlerinin katıldığı bu etkinlikte; İş Sağlığı ve Güvenliğinde meydana gelebilecek olaylara önleyici yaklaşım ve İSG Kültürünü değiştirmek konularında İSG uzmanı, Kimyevi Madde Yanıklarında İlk Yardım ve Cerrahi Tedavi ile Uzuv kopmalı İş Kazalarında İlk Yardım ve Cerrahi tedavi konularında hekimler tarafından eğitimler verildi. Eğitimlerin arkasından gelen sorular, konusunda uzman her iki doktor tarafından cevaplandırdı. Etkinlik Akademika tarafından sahnelenen “Bize Bişey Olmaz Abi” isimli tiyatro etkinliği ile sona erdi.

Derin Cam Kesilerinde Yapılması Gereken Acil Müdahaleler- 2019

Derin Cam Kesilerinde Yapılması Gereken Acil Müdahaleler- 2019

Vakfımız tarafından 19 Aralık 2019 tarihinde Türkiye Cam, Çimento ve Toprak Sanayii İşverenleri Sendikasında, sendikaya üye kuruluşların fabrikalarının işyeri sağlık birimlerinde görevli sağlık personelinin katıldığı “Derin cam kesilerinde yapılması gereken acil müdahaleler” etkinliği organize edilmiştir.

TİSK Ortak Paylaşım Forumu

TİSK Ortak Paylaşım Forumu

Vakfımız, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK)’ in düzenlediği,” İş Sağlığı ve Güvenliği, bu konudaki uluslararası standartlar ve yeni düzenlemeler, iş kazası geçirenlere yapılabilecek sosyal yardımlar” konularının görüşüldüğü Ortak Paylaşım Forumu”na, ana sponsor olarak katkıda bulunmuştur. Türkiye’de bir ilk olarak 11 - 13 Ekim 2019 tarihlerinde Antalya’da organize edilen bu toplantı, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, TİSK, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, DİSK VE TİSK’e üye sendika başkanlarının yanı sıra Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) , Uluslararası İşverenler Örgütü (IOE) ve Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC) temsilcilerini bir araya getirdi.

bottom of page