top of page

TİSK Mikrocerrahi Vakfı, Yarının Sağlıkçıları Burs Programı ile geleceğin sağlık kahramanlarına destek oluyor.

TİSK Mikrocerrahi Vakfı (TİSK MCV), 1985 yılından beri iş kazalarını önlemeye yönelik faaliyetlerde bulunmayı, kazazede ve ailelerine destek olmayı, mikrocerrahi başta olmak üzere tıp alanında Türkiye’de gerçekleşecek bilimsel araştırmaları, uygulama ve eğitim çalışmalarını desteklemeyi ana amacı sayıyor. Yıllardır bu konularda pek çok çalışmaya imza atıyor.

Türk sağlık sistemine ve toplum sağlığına fayda sağlamak amacıyla hareket eden Vakıf, Türkiye’de muhtelif şehirlerdeki kamu üniversite hastaneleri ile devlet hastanelerine ileri teknoloji tıbbi cihaz ve donanım bağışları ile toplum sağlığını destekliyor. Ayrıca, meydana gelebilecek iş kazalarına müdahale edebilecek yetkinlikte hekim ve tıbbi personel yetiştirilmesi konusunda da çalışmalar yapıyor.  Bugüne kadar yüzlerce hekimi bilgi ve tecrübelerinin artması için yurt içinde ve yurt dışında mikrocerrahi eğitim kurslarına gönderen Vakıf şimdi yeni bir programa başlıyor.


Tıp öğrencileri için aylık 1.500 Türk Lirası, sağlık bilimleri alanındaki öğrenciler için 1.250 Türk Lirası Burs ile Yarının Sağlıkçıları Burs Programı başlıyor!


Vakıf bu yıldan itibaren var oluş amacına hizmet edecek şekilde, tıp öğrencilerine ve sağlık alanında eğitim gören başarılı üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlayacak.


TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Burs Programı ismiyle hayata geçirilen ve sosyal fayda yaratmak amacıyla hareket edilen programda, başvuru koşullarını sağlayarak burs almaya hak kazanan öğrencilere karşılıksız (hibe) olarak verilecek burs desteği, öğrenciler belirlenen kriterleri karşıladığı sürece tüm üniversite öğrenimleri boyunca devam edecek.


Programda, aylık burs ücreti tıp öğrencileri için 1.500 Türk Lirası, diğer sağlık bilimleri alanında eğitim gören öğrenciler için 1.250 Türk Lirası olarak belirlendi.


Süreç ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için https://yarininsaglikcilari.com sitesi ziyaret edilebilecek.

kongre.jpg
bottom of page