top of page
nebosh.jpg

NEBOSH

NEBOSH, İngiltere’nin milli iş sağlığı ve güvenliği sınav kurumudur. 1979’da kurulan kurumun yönetim kurulu IOSH, HSE ve diğer benzeri kurumlardan üyelerden oluşmaktadır.

NEBOSH ’un sınavlarına her yıl dünyanın 120’den fazla ülkesinde ortalama 50.000 kişi girmektedir.

Dünya çapında tanınan sağlık, güvenlik ve çevre yeterlilikleri sunmakta olan NEBOSH eğitimleri Institution of Occupational Safety and Health (IOSH) ve The Chartered Institution of Water and Environmental Management (CIWEM) gibi kuruluşlar ve birçok uluslararası firma tarafından da kabul görmektedir.

Neden NEBOSH Uluslararası Genel Sertifika?

neboslogo.png

Son yıllarda, çok uluslu firmalar ve projelerden gelen talepleri karşılamak için NEBOSH Uluslararası Genel Sertifika Programını hazırladı.

Dünya genelinde insanlar NEBOSH Uluslararası Genel Sertifikası'nı almaktadırlar, çünkü bu sertifika onlara herhangi bir ülkede ve herhangi tür bir organizasyonda sağlık ve güvenlikle ilgili sorumluluklarını yerine getirmek için gerekli olan beceri ve bilgileri kazandırır.

NEBOSH Uluslararası Genel Sertifika Programı, İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı konularında birçok çok uluslu firmanın minimum yeterlilik kriteri olarak kabul ettiği bir programdır. (Bp, Shell, PDO,vs )

İşverenin bu yeterlilikten kazancı ne olacak?

Daha güvenli bir işyeri – Sağlık ve Güvenlik önemlidir. İnsanları yaralanmaya ve can kaybına karşı korur. NEBOSH Uluslararası Genel Sertifikası’na sahip kişiler, adli kovuşturma , dava açılma, işe devamsızlıktan kaynaklanan maliyetler ve itibar kaybı gibi durumlardan kaçınmaları için, işverenlerine faaliyette bulundukları her yerde nasıl yardımcı olacaklarını bilirler.


Güvence – NEBOSH niteliklerine sahip personeli olan bir işveren, kendini sağlık ve güvenliğe adamış bir işverendir. NEBOSH Uluslararası Genel Sertifikası güvenlik konusunda güvence sağlar ve bu da işverenlere tanınmış standartlara ulaşmada yardımcı olabilir, hatta yeni işler kazandırabilir.

Yatırımın Geri Dönüşü – NEBOSH Uluslararası Genel Sertifikası’na sahip bir çalışan, pratik becerileriyle modern ve küresel işyerine gerçek anlamda değer katar.

2019 yılı sonuna kadar TİSK’e bağlı İşveren Sendikalarımıza üye işyerlerinden 200 çalışan Nebosh sertifika programına katılım sağladı.

NEBOSH Eğitimlerinden Görüntüler

bottom of page