Özgür Barut

Üye

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olan Özgür Barut aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Fakültesi, Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde yüksek lisansını tamamladı.

 

Barut kariyerine 2003 yılında, Hay Group Türkiye Ödüllendirme Danışmanı olarak başladı. 2005 yılında geçtiği Bayer Türkiye’de, Ücretlendirme ve Ek Menfaatler Uzmanı olarak çalıştı. Temmuz 2007’de tekrar çalışmaya başladığı Hay Group’ta sırasıyla, Bilgi Hizmetleri Müdürü, Bilgi Hizmetleri İş Birimi Lideri ve Kıdemli Ödüllendirme Danışmanı olarak görev yaptı. 2011-2013 yılları arasında Vodafone Türkiye’de Ücretlendirme ve Ek Menfaatler Kıdemli Müdürü olarak görev aldı.

 

2013-2015 yılları arasında Coca-Cola İçecek’te Grup Toplam Ödüllendirme ve Sistem Direktörü olarak çalışan Özgür Barut; Türkiye, Pakistan, Orta Asya ve Orta Doğu’da ücretlendirme, çalışma hayatı, endüstriyel ilişkiler projelerinin liderliğini yaptı. 2015-2017 yılları arasında Koç Holding İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevinde bulunan Barut, Koç Topluluğu iştirakleri genelinde endüstriyel ilişkiler ve çalışma hayatına yönelik çalışmalar yürüttü.

 

Ağustos 2017’den itibaren MESS Genel Sekreterliği görevini yürüten Barut, aynı zamanda MESS Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve SIBEM Sınav ve Belgelendirme Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.